Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Początki ocieplenia, parapety, brama garażowa

Data dodania: 2019-11-29
wyślij wiadomość

Dzieje się!

Od wczoraj ekipa rozpoczęła zmagania z ocieplaniem frontowej bryły. Jak dotąd udało im się zdziałać tyle:

Obsadzono też już pierwszy parapet, czekały na montaż ponad 2 miesiące. Granit Nero Assoluto Zimbabwe, wygrał on w wyborze z Assoluto Satinato ze względu na cenę, która i tak pozostawia wiele do życzenia :) Grubość parapetów 3cm, no i wykończenie jednak w połysku, kiedy są brudne - bardziej matowe

Zamontowano też dziś bramę garażową hörmann, pod kolor okien i drzwi. Wydać i czuć niemiecką precyzję, zobaczymy jak sprawdzi się w użytkowaniu.

Zaczyna to w końcu jakoś wyglądać, pozostało nam tylko liczyć na to,  że zima przyjdzie dopiero na święta :D


3Komentarze
Data dodania: 2019-11-29 19:27:42
Fajna nietypowa bryła, aj lajk :)
odpowiedz
Data dodania: 2019-11-30 23:31:24
Dom jedyny w swoim rodzaju 🙂 Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Pozdrawiam 🙂
odpowiedz
1202
Data dodania: 2020-03-30 20:09:01
Witam,czy parapet jest błyszczący?zastanawiam się miedzy zimbawe a satyno....ten drugi jest matowy i szczotkowany?
odpowiedz

Sprawdzian dla wykonawcy i inwestora

Data dodania: 2019-11-24
wyślij wiadomość

To był wymagający, ale owocny weekend. Poza całą biurokracją związaną z przesuwaniem terminów w banku - opóźnienia w końcu dały nam po głowie (szkoda że nie wykonawcom - winowajcom, a trochę ich się na tej budowie już nazbierało), udało nam się co nieco pracy podgonić. 

A więc w piątek przygotowaliśmy kotłownię pod płytki, wyczyściliśmy część puszek elektrycznych z tynku - ogólnie żmudna, ale satysfakcjonująca praca - to wszystko zaczyna przypominać stan deweloperski.

W sobotę zjawiła się ekipa, która będzie nam prawdopodobnie robić wykończenia - płytki w kotłowni miały być dla nich małym sprawdzianem, chociaż robili u nas kilka remontów w starym domu - ale nigdy nie prosiliśmy o fugę 1,5mm. Jeszcze brakuje cokolików, ale z ich sobotniej pracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Ekipa przyjrzała też się tynkom i zachwalała, co przyniosło nam niemałą ulgę.

Niedziela miała przejść pod hasłem dalszego oczyszczania puszek i skrobania posadzek, ale znów opóźnienia dały się we znaki. Nasza pergola, przy montażu zaolejowana tylkoraz, cierpliwie czekała na wykonawcę ocieplenia i jego porządne rusztowanie. Finalna warstwa oleju miała być zatem położona po zaciągnięciu klejem elewacji i ogólnie rzecz biorąc pracach brudnych. Nikt jednak nie przewidywał, że będziemy czekać na owe ocieplenie ponad miesiąc. Dzisiejszego ranka, zauważyliśmy, że na niemal każdej z belek znajdują się czarne zacieki. Okazało się, że grzbiety belek są już całe posiniałe i zniszczone. Należało uratować jakoś sytuację. Pergola została więc dziś porządnie oczyszczona z zacieków i zaolejowana drugą, grubą warstwą oleju. Przy wykańczaniu attyki dachu płaskiego blachą musimy dołożyć opierzenia również na pergolę. Jak widać, prace trwały do późnego zmierzchu, ale satysfakcja - bezcenna!

Dostarczono nam również szyby na balkony francuskie - firma nie mogła już dłużej zwlekać z wystawieniem fakturki :) 

Wykonawca ocieplenia zapowiedział się na środę, trzymajmy za Niego kciuki, aby w końcu się pojawił!


Tynki - ukończone!

Data dodania: 2019-11-22
wyślij wiadomość

Po pół roku oczekiwania, kilku załamaniach nerwowych i niespodziewanym zwrocie akcji zakończonym dwunastoma dniami ciężkiej pracy czteroosobowej ekipy w końcu się opłaciło. Nasza mo(r)derna doczekała się tynków.

Ekipa, która spadła nam z nieba nas nie zawiodła. Rzetelna, fachowa i co w dzisiejszych czasach niespotykane - życzliwa. Być może spotkamy się z nimi za 3 miesiące na gładzie i wykończenia, o ile znajdą dla nas czas :)

Zdecydowaliśmy się na tynki cementowo wapienne, tradycyjne, (nakładane maszynowo). Dlaczego? Po pierwsze, jesteśmy nadal na wsi, ściany muszą charakteryzować się wytrzymałością i odpornością na wszystko :). Co do gładkości ścian to mamy fobię nabytą w starym domu, w którym rzecz jasna wszystko pływa i cieniuje, więc w nowym nie było mowy o braku trzech warstw gładzi. Co jak co, ale ściany muszą wyglądać świetnie, nawet bez lamp czy mebli :) Najdrobniejszym argumentem jest brak rzekomej "chemii", ale ten rachunek rakotwórczości dostatecznue wyrównuje sąsiedztwo, prawdziwi miłośnicy palenia plastiku. W każdym razie, parę miejsc nadal świeci cegłą, że względu na zabudowy z karton-gipsu. Niestety, górne części wnęk okiennych postanowiliśmy też obrobić płytą g-k, przy tej grubości pianki mogłyby pojawić się pęknięcia na tynku.

Powiemy nieskromnie, zaczęło to w końcu jakoś wyglądać. Decyzje, takie jak rezygnacja z podwieszanych sufitów (w których można dużo zła ukryć), czy wybór nienajtańszych profili okiennych (Pixel Oknoplastu) teraz odwdzięcza się przestrzenią, dużą ilością powietrza i idealnymi odcięciami. Dom zaczyna nabierać wyglądu, którego oczekiwaliśmy - kompozycja okien i ściany pokryte cieniami będą tutaj grały główne skrzypce, bo wyposażenie wnętrz będzie dość spartańskie - tak samo jak pozostały na nie budżet :>

A w piątkowy wieczór, każdy szanujący się inwestor znajdzie chwilę na rozrywkę - dzisjaj tetris z gresu II gatunku - wybieramy płytki bez usterek, aby te ułożyć na środku podłogi kotłowni (reszta trafi na boki, pod piec i zostanie pocięta na cokoły). Ścian nie płytkujemy, bo za bardzo nie mamy nawet teraz jak, bo tynki mokrztukie, po drugie szkoda nam kasy, a po trzecie - jakoś wizualnie nam tam zbytnio płytki nie pasują :)

Płytki są na zdjęciu mokre, nie pokaraliśmy się połyskiem. Wymiar 60x60, ciemnoszare, ale mają delikatne żyłki (nienawidzimy ich, ale cena 35zł/m2 (ze 100zł w pierwszym gatunku) nas uwiodła. Kiedy są brudne (a będą prawie zawsze) to nie rzucają się w oczy. Chyba będzie spoko, ale nawet kotłownią trzeba się trochę poprzejmować :)

A fachowiec przychodzi jutro!Tynki - NARESZCIE!

Data dodania: 2019-11-05
wyślij wiadomość

Poniedziałek, 7:40 rano - dzwoni telefon, dokładnie zapisany numer polecanego tynkarza z półrocznymi terminami, którego błagaliśmy o termin jakiś tydzień temu. "Zaistniała taka sytuacja, że możemy dzisiaj do was wchodzić". Ręka zadrżała, kawa przestała być potrzebna. "Oczywiście, jak najbardziej, proszę, nasza budowa jest wasza." Rzecz jasna nikogo nie było na miejscu, angażowanie babci, dziadka, nawet elektryka do podłączenia siły przez telefon - nasza specjalność. Wczoraj poodcinali dylatacje, zabezpieczyli okna - dzisiaj mamy już pierwsze gotowe ściany. W około 10 dni roboczych powinni się uwinąć, a my już wrzucamy szósty bieg, bo za 2-3 miesiące możemy wziąć się za WYKOŃCZENIA!

Z tego miejsca chcemy też podziękować wszystkim, również blogowiczom za namiary zarówno w komentarzach jak i w wiadomościach. A Panu, na którego usługę czekaliśmy pół roku i się nie doczekaliśmy, to jedyne co możemy napisać i nie gorszyć na publicznym blogu, to że Nikt nie jest niezastąpiony :)


10Komentarze
Data dodania: 2019-11-05 17:40:20
wow, świetna pobudka i niespodzianka :) my planujemy tynki na wiosnę i chyba już powinniśmy się zacząć rozglądać...
odpowiedz
Data dodania: 2019-11-05 17:50:03
Nie wiem skąd jesteście, jeśli wielkopolska to mogę podesłać namiary na priv - jeśli robota pójdzie im równie dobrze jak dzisiaj rzecz jasna :)
odpowiedz
Odpowiedź do piotrekiemi-hk31
Data dodania: 2019-11-05 19:13:27
Super gratulacje ;) Ale ja bym chyba trochę odczekała z wykończeniami ;) my tynki mieliśmy w lutym a w sierpniu wzięliśmy się za płytki, teraz dopiero będziemy robić gładzie i malować- po czasie jestem mega zadowolona, bo nie ma zadnej wilgoci ;)
odpowiedz
Data dodania: 2019-11-05 19:32:35
Spokooojnie :) Wykończenia będzie nam robić dwuosobowa ekipa, zatem zanim oni się zbiorą, zapłytują poddasze, potem gładzie w całym domu (mamy tynki cementowo-wapienne), zanim wybierzemy płytki, wymyślimy łazienki... Pewnie płytki zaczniemy kleić koło lutego-marca. Teraz główne ciśnienie panuje nad tym, aby wypłytkować i uzbroić kotłownię do końca roku, wziąć 30% dotacji z programu "Czyste powietrze" na piec i potem powoli wykańczać. W każdym razie w końcu machina ruszyła.
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2019-11-05 19:57:45
Uzbojcie się w cierpliwość :) wniosek złożyliśmy e październiku 2018, w czerwcu podpisaliśmy umowę, w lipcu złożyliśmy wniosek o refundację i tak o czekamy do tej pory na kasę ;)
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
Data dodania: 2019-11-05 20:21:56
Tyle że do końca tego roku przyjmują wnioski na nowe budownictwo, więc mimo wszystko do końca roku musimy dopełnić wszystkich formalnośc :/
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
Data dodania: 2019-11-05 20:49:33
Koniecznie! Sprawdźcie dokładnie bo x tego co słyszałam wydatki wszystkie musza tez w tym roku zostać poniesione bo tylko do końca roku jest czyste powietrze w od 2020 niewiadomo Ja podpisujac umowę na refundację kosztów reku tez usłyszałam ze koniecznie w tym roku wszystkie wydatki musza zostać poniesione a inwestycja zakończona
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
magdaz3
Data dodania: 2019-11-05 22:49:48
I jak przydał się któryś z numerów telefonów ??
odpowiedz
Data dodania: 2019-11-06 00:22:34
Z bloga nie, wszystkim było za daleko, ale jak widać wszystko jakoś się złożyło :D
odpowiedz
Odpowiedź do magdaz3
magdaz3
Data dodania: 2019-11-06 22:03:30
dobrze ze sie i tak udalo :) :) czyli powodzenia
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
zagrodowa_moderna
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24603
Komentarzy: 229
Obserwują: 54
On-line: 9
Wpisów: 65 Galeria zdjęć: 427
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Ostrów Wielkopolski okolice
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 lipiec
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń